Instruktorzy

 

Dorota Smolińska

Prezes, Trener i Założyciel Klubu Sportowego Fanaberia.

Specjalizuje się w tańcu sportowym Disco Dance, Freestyle, Jazz Dance i Show Dance, 4–krotna Mistrzyni Polski w tańcu sportowym, dyplomowany Instruktor Tańca Sportowego oraz Licencjonowany Sędzia krajowy i międzynarodowy  Polskiego Związku Tańca Sportowego oraz Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego.

Swoją karierę sportową rozpoczęła od Szkoły Podstawowej Sportowej nr 220 w Warszawie, gdzie kształciła się w  dyscyplinie gimnastyka artystyczna, po kilku latach zaczęła uczęszczać na zajęcia taneczne do Klubu Sportowego „Cobra” gdzie odkryła swoją największą pasję życiową jaką jest TANIEC.

Przez 7 lat tańczenia na zawodach krajowych i międzynarodowych zdobyła wszystkie możliwe tytuły i wyróżnienia reprezentując Klub Sportowy „Cobra”. Po zakończeniu kariery tanecznej, kształciła się na warsztatach u najlepszych choreografów, ukończyła Kursy na Instruktora oraz Trenera Tańca Sportowego, napisała pracę magisterską na temat patologii i zagrożeń jakie wywołują narkotyki wśród młodzieży, skończyła studia i zaczęła realizować swoją pasję jako instruktor Tańca, kilka lat później podjęła współpracę z Radzymińskim Ośrodkiem Kultury i Sportu i tam już pozostała, przekazując swoją wiedzę i pasję swoim podopiecznym.

Dorota prowadzi zajęcia taneczne, które upowszechniają taniec sportowy wśród dzieci i młodzieży (początkujących i zaawansowanych), a reprezentacja Klubu zdobywa najwyższe miejsca w zawodach krajowych i międzynarodowych w wielu Federacjach Tanecznych. Dorota jest wspaniałą, wymagającą i wytrwałą osobą, która ma dobry kontakt z dziećmi i rodzicami, co roku jest organizatorem zawodów sportowych oraz obozów rekreacyjno sportowych w różnych miastach Polski.

W ciągu 12 lat istnienia Klubu dla wielu zawodników stworzyła szansę rozwoju, dała poczucie wspólnoty, otoczyła opieką i wskazywała drogę do bycia jeszcze lepszym zawodnikiem. Dorota wielokrotnie została wyróżniona za osiągnięcia i wkład w rozwój tańca sportowego w Powiecie Wołomińskim przez Starostę Wołomina, Burmistrza Radzymina i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Radzyminie, jest szanowaną osobą przez Władze Gminy oraz Federacje Taneczne.


Łukasz Smoliński

Trener i choreograf. Licencjonowany nauczyciel tańca o bogatym scenicznym dorobku.

Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w Klubie Sportowym TAN w Nidzicy. Mając 6 lat zaczął stawiać pierwsze kroki u wybitnych nauczycieli i choreografów specjalizujących się w technikach Hip Hop/Funk.

Jako Tancerz należał do trzech największych Federacji Tanecznych. Posiada najwyższą klasę sportową „Mistrzowską’’.

Łukasz to wielokrotny Mistrz Polski w kategorii Hip Hop oraz wielokrotny Mistrz Świata i Europy w kilku federacjach tanecznych. Posiada dyplom licencjonowanego Sędziego ZNTS oraz Instruktora Tańca Hip Hop.

Ma na swoim koncie udziały w produkcjach reklamowych jak i telewizyjnych show.
Kilkukrotnie został nagrodzony tytułami „Talent Roku”, nagrodami od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Ministra Sportu i Turystyki za osiągnięcia sportowe w kraju i zagranicą.

Łukasz odnosi również wiele sukcesów jako trener i choreograf. Zawodnicy, których na co dzień szkoli, to wielokrotni Mistrzowie Polski i Świata, należący do ścisłej czołówki w największych federacjach tanecznych w Polsce.

W dalszym ciągu rozwija swoje umiejętności biorąc udział w licznych szkoleniach i warsztatach u wielu znakomitych tancerzy zarówno z Polski jak i z zagranicy. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, a swoją pasję i zdobytą wiedzę przekazuje im na warsztatach szkoleniowych w całej Polsce.

Lata ciężkiej pracy ukształtowały jego własny styl oparty na wszechstronnych umiejętnościach. Styl jego choreografii można opisać jako dynamiczne, muzykalne połączenie Hip Hopu z efektownymi elementami zróżnicowanych technik.


Maciej Juzwuk

 

Były zawodnik w konkurencji skoki na ścieżce. Absolwent AWF Biała Podlaska. Trener PZG skoków na trampolinie i ścieżce akrobatycznej.
Posiada bardzo duże doświadczenie i wiedzę w dziedzinie gimnastyki i akrobatyki, cechuje go doskonały kontakt z dziećmi i młodzieżą.


Wiktoria Leszczyńska

Wiktoria rozpoczęła swoją karierę taneczną w Klubie Sportowym Fanaberia w wieku 6 lat, od ponad 12 lat jest aktywnie tańczącą zawodniczką Klubu, jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w Polsce w kategorii Disco Dance i Disco Freestyle. Cały czas podnosi swój warsztat taneczny i zdobywa wiedzę na warsztatach i szkoleniach u najlepszych szkoleniowców w Polsce. Wiktoria pomimo iż jest jeszcze czynną zawodniczką Klubu zaczęła w zeszłym roku prowadzić zajęcia taneczne dla dzieci z zakresu techniki i choreografii stylu Disco Dance. Jej zajęcia są przepełnione nowymi choreografiami, dużą ilością pozytywnej energii oraz dobrym podejściem do młodych tancerzy. Do najważniejszych sukcesów Wiktorii należą: 5-krotne Mistrzostwo Polski w Polskim Związku Tańca Sportowego, Vice-Mistrzostwo Świata w kategorii Disco Freestyle 2017 (IDO), Mistrzostwo Świata w kategorii Disco Dance 2020 (IDF), Vice-Mistrzostwo Świata w kategorii Disco Dance 2021 (IDF), Vice-Mistrzostwo na Pucharze Świata IDO 2022 Disco Dance Adults

 

 


Wiktoria Świerczewska

Instruktor Tańca, w Klubie prowadzi zajęcia Disco Dance i Akrobatykę oraz przygotowuje najmłodszych tancerzy na zawody.

Absolwentka Klubu Sportowego Fanaberia. W październiku 2013 roku ukończyła kurs na instruktora tańca Disco Dance z wynikiem bardzo dobrym. W dalszym ciągu uczestniczy w warsztatach tanecznych prowadzonych przez najlepszych tancerzy i wybitnych choreografów, zdobywając wiedzę i doświadczenie przydatne w dalszej pracy z dziećmi i młodzieżą w Klubie.

W grudniu 2017 roku ukończyła Kurs na Trenera Personalnego pod okiem Mistrza Polski w kulturystyce Krzysztofa Reinharda.

Certyfikowany dietetyk, nadal czynnie uczestniczy w kursach mających na celu poszerzenie wiedzy w dziedzinie sportu i odżywiania.


Dominika Cichocka

 

Jest młodą dziewczyną, rytm i melodia płynie jej we krwi ponieważ pochodzi z tanecznej rodziny dla której taniec to pasja i sposób na życie.
Swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 8 lat w Akademii Tańca Reliese gdzie nauczyła się co oznacza ciężki trening, systematyczność ,odpowiedzialność  czy samodyscyplina. Aby poszerzać swoją wiedzę i umiejętności uczęszczała na warsztaty prowadzone z różnych dziedzin. Prowadzący, od których zdobywa swój warsztat to Leszek Cichocki, Paweł Michno, Adrianna Patłaszyńska,  Igor Leonik ,  Aneta Bury, Aneta Bułka, Anna Wielogórska  , Jimmie Surles, Julie Puquet, Jakub Piotrowicz, Katarzyna Kubalska, Darek Bujnowski, Małgorzata Grzywińska, Aleksandra Maliszewska, Jakub Pursa i wielu wielu innych. Tańcząc w mistrzowskich formacjach Reliese zdobyła wiele tytułów mistrza Polski, Europy czy Świata w takich stylach jak disco dance, jazz dance oraz modern. 

Mimo że disco dance ma szczególne miejsce w jej sercu to style którymi zajmuję się choreograficznie jest jazz ,modern i taniec współczesny.  
Jest studentką drugiego stopnia na  Akademii Muzycznej w Łodzi im Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów na kierunku choreografia i techniki tańca gdzie poszerza wiedzę praktyczną jak i teoretyczną. 

Mimo młodego wieku ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Pracowała jako animator w sali zabaw Fikołki oraz jako instruktor/wychowawca na Campach Chris i Love Dance dających jej mnóstwo satysfakcji, gdyż w głębi duszy może wydłużyć sobie czas pozostania beztroskim dzieckiem. 
Jako choreograf ma na koncie już liczne sukcesy z grupą LDA junior jazz m.in Aplauz wyróżnienie na Międzynarodowym festiwalu w Koninie. 

Jestem osobą która uważa że nigdy nie należy się poddawać i to samo staram się przekazać tancerzom podczas zajęć. 
Zapraszam serdecznie na moje zajęcia. 
Zapewniam że nie będziemy się razem nudzić.  Taniec jazzowy zawiera elementy z tańca klasycznego, akrobatyki oraz modernu. Podstawowymi elementami jest policentryzm( to izolowanie poszczególnych części ciała) czy rytm 
Na moich zajęciach z tańca jazzowego nauczysz się techniki jazzowej  , kroków z broadway jazz oraz lyrical jazz i improwizacji która jest niezbędna do tego właśnie stylu . 

Przewiń do góry