Historia KS Fanaberia

Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz zrobić.
Człowiek z wielkimi marzeniami jest silniejszy od tego, który jest tylko realistą.

To motto codziennie motywuje wszystkich instruktorów, uczestników i miłośników Klubu Tańca Sportowego w Radzyminie. Motywuje do realizacji marzeń. W tych marzeniach dzieci mogą się prawidłowo rozwijać, są bezpieczne, zauważane. Poprzez sport, zabawę i wspaniałą przygodę uczymy je dyscypliny, odpowiedzialności i wspólnej pracy tak, aby w chaosie życia codziennego mogły odnosić pierwsze sukcesy i realizować swoje marzenia.

Klub Sportowy Fanaberia powstał w 2005 roku w Radzyminie. Założycielem Klubu jest Dorota Smolińska , dyplomowany Instruktor Tańca Sportowego oraz 4-krotna Mistrzyni Polski w Tańcu Sportowym.

Na przestrzeni 10 lat działalności tanecznej zawodnicy klubu osiągnęli wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.

Obecnie K.S Fanaberia jest członkiem trzech organizacjach tanecznych działających na terenie naszego kraju: 

  • Polskiej Federacji Tańca (PFT),
  •  Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego (ZNTS),
  • Polskiego Związku Tańca Sportowego (PZTSport).

Zawodnicy Klubu startują również w trzech Międzynarodowych Federacjach tanecznych

  1. International Dance Organizations, 
  2. International Dance Federations,
  3. International Federations Modern Dance Sport.

Specjalizujemy się w młodej, ale prężnie rozwijającej się dyscyplinie sportu, jaką jest Taniec Sportowy. Charakteryzuje się on połączeniem różnych technik tańca, takich jak: Disco Dance, Hip-Hop, Jazz, Modern, Balet, Break Dance, Electric, Show Dance, z elementami akrobatyki sportowej i gimnastyki artystycznej. Wykonywane są one przez zawodników zarówno formie solo, duetach, mini-formacjach jak i formacjach.

Zrzeszamy ponad 120 osób w wieku od 4 do 20 lat, którym nie obcy jest kontakt ze sceną i widownią. Zawodnicy Fanaberii to wielokrotni Mistrzowie Polski, Świata i Europy.

Sukcesy zawodników KS Fanaberia pojawiły się dzięki wytężonej pracy trenerów i instruktorów Klubu oraz współpracy z rodzicami zawodników. Pracy było coraz więcej. Tancerze trenowali przez cały rok szkolny, a także na organizowanych przez klub letnich obozach tanecznych.

Klub Sportowy Fanaberia jest sprawdzonym organizatorem obozów sportowo-rekreacyjnych. Na owoce nie trzeba było długo czekać. W tej chwili sukces goni sukces, przybywa nowych prezentacji, dobrych zawodników, świetnych instruktorów oraz uśmiechu na twarzach dzieci, których pasją życiową jest TANIEC.

Scroll to Top