KM IDO „Polish Disco Championships 2019”

Fanaberia Radzymin – Mistrzostwa Polski IDO Szczecin 2019
W dniach  30-31 marzec 2019r. w Szczecinie , odbyła się największa impreza taneczno-sportowa pod nazwą Polish Disco Championships  2019 , pod patronatem Polskiej Federacji Tańca.

W Krajowych Mistrzostwach IDO Disco Dance, Disco Freestyle, Street Dance Show brały udział najlepsze  zespoły i tancerze  z całej tanecznej Polski. Prócz dobrej zabawy i sportowej rywalizacji celem każdego z uczestników było walczyć o Tytuł Mistrza Polski oraz wywalczyć  kwalifikacje na największe imprezy międzynarodowe: Mistrzostwa Świata i Europy  które w tym roku odbędą się kolejno w Czechach i we Włoszech. Wśród zgłoszonych uczestników nie zabrakło reprezentantek Radzymina z Klubu Sportowego Fanaberia.
Podczas Mistrzostw wystąpiliśmy w konkurencjach Disco Dance i Disco Dance Freestyle w różnych kategoriach wiekowych. W każdej z nich nasi tancerze znaleźli się na wysokich pozycjach przechodząc kolejno przez etapy eliminacji, aż do wielkich finałów gdzie mogło zatańczyć tylko 6 najlepszych zawodników. W niektórych kategoriach dziewczyny walczyły od 1/16 finału.

Reprezentantki Klubu Fanaberia Radzymin na Krajowych Mistrzostwach IDO Szczecin

  • Dzieci do lat 11: Marika Święcka
  • Juniorzy 12-15 lat: Wiktoria Leszczyńska, Oliwia Pyra, Julia Kaczmarczyk, Daria Kośnik, Emilia Młynarczuk, Natalia Świderska, Patrycja Jędrzejewska
  • Dorośli 16+: Marcelina Więch, Gabrysia Czapla

W tym roku na Krajowych Mistrzostwach IDO zaprezentowaliśmy się w układach solowych Disco Dance, Disco Freestyle oraz w kategorii: Grupy – Mini Formacje.

 To był dla nas wspaniały weekend zakończony wieloma sukcesami. Do Radzymina wróciliśmy z 3 medalami i czterema nominacjami do finałów w , których to wyłonieni zostali najlepsi zawodnicy z eliminacji oraz grupy.
Poniżej Przedstawiamy  Najważniejsze Wyniki:

Disco Dance solo 12-15 lat
4
miejsce  zdobyła Daria Kośnik

6 miejsce zdobyła Wiktoria Leszczyńska
17 miejsce Patrycja Jędrzejewska
23 miejsce Oliwia Pyra
Dwie nasze zawodniczki znalazły się w finale , a jedna w pół-finale. Była to najliczniejsza kategoria na Mistrzostwach Polski. Gratulacje Dziewczyny:)

Disco Dance Solistki 16+
5 miejsce w ścisłym finale wywalczyła Marcelina Więch
7 miejsce
przypadło Gabrysi Czapli , która przegrała walkę w dogrywce o finał , ale ostatecznie uplasowała się na bardzo dobrym czołowym miejscu. Gratulacje dziewczyny:)

Disco Freestyle  12-15 lat :
W kategorii Disco Freestyle Juniorek mieliśmy jedną reprezentantkę , która mile nas zaskoczyła i wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski! Brawo Gratulacje:)
1 miejsce – tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Wiktoria Leszczyńska

Disco Freestyle solistki 16+
2 miejsce i tytuł I Vice Mistrzyni Polski zdobyła Gabrysia Czapla
3 miejsce i tytuł II Vice Mistrzyni Polski zdobyła Marcelina Więch

Disco Dance Grupy 12-15 lat:

Zawodniczki K.S Fanaberia w składzie: Daria Kośnik, Wiktoria Leszczyńska, Natalia Świderska, Patrycja Jędrzejewska ,Oliwia Pyra, Julia Kaczmarczyk, Emilia Młynarczuk.
Wytańczyły 5 miejsce w ścisłym finale najlepszych grup disco dance w Polsce.


Tym samym wywalczyliśmy kilkanaście nominacji na Mistrzostwa Świata i Europy  i po raz kolejny uplasowaliśmy się wysoko w czołówce wśród najlepszych klubów w Polsce! podczas największej imprezy Disco Dance Disco Freestyle. Gratulacje dla wszystkich naszych zawodniczek i trenerów współpracujących i na co dzień trenujących nasze Mistrzynie! Czas na kolejne wysoko postawione cele i wyzwania!
  Dziękujemy również Gminie Radzymin  przez , którą Klub Sportowy Fanaberia Radzymin jest nieustannie wspierany

 

Scroll to Top