Instruktorzy

 

Dorota Juszczak

Dorota Mirosz

Dorota Juszczak

Prezes, Trener i Założyciel Klubu Sportowego Fanaberia.

Specjalizuje się w tańcu sportowym Disco Dance, Freestyle, Jazz Dance i Show Dance, 4–krotna Mistrzyni Polski w tańcu sportowym, dyplomowany Instruktor Tańca Sportowego oraz Licencjonowany Sędzia krajowy i międzynarodowy  Polskiego Związku Tańca Sportowego oraz Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego.

Swoją karierę sportową rozpoczęła od Szkoły Podstawowej Sportowej nr 220 w Warszawie, gdzie kształciła się w  dyscyplinie gimnastyka artystyczna, po kilku latach zaczęła uczęszczać na zajęcia taneczne do Klubu Sportowego „Cobra” gdzie odkryła swoją największą pasję życiową jaką jest TANIEC.

Przez 7 lat tańczenia na zawodach krajowych i międzynarodowych zdobyła wszystkie możliwe tytuły i wyróżnienia reprezentując Klub Sportowy „Cobra”. Po zakończeniu kariery tanecznej, kształciła się na warsztatach u najlepszych choreografów, ukończyła Kursy na Instruktora oraz Trenera Tańca Sportowego, napisała pracę magisterską na temat patologii i zagrożeń jakie wywołują narkotyki wśród młodzieży, skończyła studia i zaczęła realizować swoją pasję jako instruktor Tańca, kilka lat później podjęła współpracę z Radzymińskim Ośrodkiem Kultury i Sportu i tam już pozostała, przekazując swoją wiedzę i pasję swoim podopiecznym.

Dorota prowadzi zajęcia taneczne, które upowszechniają taniec sportowy wśród dzieci i młodzieży (początkujących i zaawansowanych), a reprezentacja Klubu zdobywa najwyższe miejsca w zawodach krajowych i międzynarodowych w wielu Federacjach Tanecznych. Dorota jest wspaniałą, wymagającą i wytrwałą osobą, która ma dobry kontakt z dziećmi i rodzicami, co roku jest organizatorem zawodów sportowych oraz obozów rekreacyjno sportowych w różnych miastach Polski.

W ciągu 12 lat istnienia Klubu dla wielu zawodników stworzyła szansę rozwoju, dała poczucie wspólnoty, otoczyła opieką i wskazywała drogę do bycia jeszcze lepszym zawodnikiem. Dorota wielokrotnie została wyróżniona za osiągnięcia i wkład w rozwój tańca sportowego w Powiecie Wołomińskim przez Starostę Wołomina, Burmistrza Radzymina i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Radzyminie, jest szanowaną osobą przez Władze Gminy oraz Federacje Taneczne.


 

Łukasz Smoliński

Łukasz Smoliński

 Łukasz Smoliński

Trener i choreograf. Licencjonowany nauczyciel tańca o bogatym scenicznym dorobku. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w Klubie Sportowym TAN w Nidzicy. Mając 6 lat zaczął stawiać pierwsze kroki u wybitnego i znanego nauczyciela Andrzeja Grażula, wszechstronne umiejętności i połączenie technik hip hop zaowocowały  sukcesami w późniejszym czasie.

Ma na swoim koncie udziały w produkcjach reklamowych jak i telewizyjnych show. Jako Tancerz należał do trzech największych Federacji Tanecznych. Posiada 3 najwyższe Klasy Sportowe. Do swojego życia dołączył wiele sukcesów.

Do najważniejszych sukcesów może zaliczyć zdobycie kilkukrotnie tytułów "Talent Roku", nagród od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Ministra Sportu i Turystyki za osiągnięcia sportowe w kraju i za granicą. Jest także 10-krotnym "Mistrzem Świata" w prezentacjach solowych, duetach oraz formacjach oraz kilkukrotnym Mistrz Polski w Hip-Hopie. Posiada dyplom licencjonowanego Sędziego Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego ZNTS oraz Instruktora Tańca Hip Hop

Swoje umiejętności rozwija pod okiem najlepszych choreografów z Polski i zagranicy. Zdobytą wiedzę i pasję przekazuje na warsztatach szkoleniowych dzieciom i młodzieży w całej Polsce. Lata ciężkiej pracy ukształtowały jego własny styl oparty na wszechstronnych umiejętnościach. Styl jego choreografii można opisać jako dynamiczne, muzykalne połączenie hip hopu z efektownymi elementami zróżnicowanych technik.

 


Robert Kowalski

Robert Kowalski

Robert Kowalski

Trener Akrobatyki Sportowej z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą specjalizacja skoki na ścieżce. Z klubem Sportowym Fanaberia związany jest już 10 lat czyli od początku istnienia Klubu. Przyczynił się do wielu sukcesów zawodników i umiejętnie poprowadził ich naukę w akrobatyce sportowej. Zajęcia Trenera Roberta są pełne profesjonalizmu i doświadczenia, w których nasi zawodnicy mają przyjemność doszkalać swoje umiejętności i poznawać technikę skoków na ścieżce.

 


Magdalena Hulak

Magdalena Hulak

Magdalena Hulak

 

Jedyna i niezastąpiona instruktorka gimnastyki/akrobatyki sportowej oraz magister Wychowania Fizycznego. Z Klubem Sportowym Fanaberia współpracuje już od 10 lat. Trener II klasy akrobatyki sportowej. Była zawodniczka DKS TARGÓWEK medalistka Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Juniorów i Seniorów. W swojej pracy jest wymagająca i zdecydowana, ale przy tym jest pogodną i zaufaną osobą dla wszystkich włącznie z  najmłodsza kadrą klubu. Magdalena jest trenerem klubu UMAKS SP 26 w Warszawie oraz nauczycielem WF w Szkole Podstawowej z klasami o profilu akrobatyki sportowej.

 

 

 


 

Karolina Pakuła

Karolina Pakuła

Karolina Pakuła

Studentka 3-go roku Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, kierunek: Wychowanie Fizyczne. Z Klubem Sportowym Fanaberia związana od najmłodszych lat. To tutaj zarażona została pasją do tańca, na swoim koncie ma sukcesy zdobyte na zawodach krajowych i międzynarodowych w konkurencjach solowych jak i w formacjach i mini formacjach.

Od czterech lat Instruktor Tańca Sportowego o specjalizacji disco dance oraz hip-hop. Na co dzień pracuje z początkującymi adeptkami Klubu stawiając nacisk na ogólny rozwój cech motorycznych i poczucie rytmiki oraz dobrą zabawę i miłą atmosferę podczas treningów. Poza zajęciami z najmłodszymi jest również jednym z choreografów tworzącym układy dla Kadry Klubu w stylach Disco Dance, Disco Freestyle, Dance Show oraz Fantasy. Swoją myśl trenerską rozwija także w kierunku akrobatyki sportowej (w tym roku zdawać będzie egzamin instruktorski w tej dyscyplinie). Poza tańcem pasjonatka kulturystyki ( również w trakcie kursu instruktorskiego), dietetyki oraz fitness.

W tańcu odnajduje radość oraz stara się przekazać ją podopiecznym Fanaberii. Jej motto życiowe brzmi: Szczęście to wybór. Negatywne myślenie nigdy nie da Ci pozytywnego życia.


 

 

Angelika Paradowska

Angelika Paradowska

Angelika Paradowska

Od dziecka trenowała gimnastykę artystyczną, w tym czasie wielokrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski oraz reprezentowała kraj na Mistrzostwach Europy i Świata. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w Studio Tańca SMU w Gdyni, dwa lata później zadebiutowała na profesjonalnej scenie z kolektywem tanecznym „DzikiStyl Company”, gdzie była współtwórcą oraz współrealizatorem spektaklu „Dzieci Innego Boga”.

Od tego czasu zaczęła regularnie występować na deskach teatrów. Brała udział w spektaklach, takich jak:  „Cleofide” w reżyserii Magdaleny Boć, „Nie-Boska Komedia” w reżyserii Adama Nalepy, „Hallo Szpicbródka”, „Bracia Dalcz i s’ka” oraz „Kariera Nikodema Dyzmy” w reżyserii Wojtka Kościelniaka.

Angelika w Klubie Sportowym Fanaberia szkoli dziewczyny w technice jazz i modern. Z Klubem współpracuje od ponad 2 lat i przez cały okres przyczyniła się do wielu sukcesów naszych zawodników na arenie krajowej i międzynarodowej, jest choreografem licznych układów w których zawodniczki Klubu na zawodach reprezentują się w kategoriach tanecznych: Dance Show, Fantasy oraz Mini Formacje Dance Show wszystko w technice jazzowej.


 

Wiktoria Świerczewska

Wiktoria Świerczewska

Wiktoria Świerczewska

 

Instruktor Tańca,  w Klubie prowadzi zajęcia Disco Dance i Hip Hop oraz przygotowuje najmłodszych tancerzy na zawody. Absolwentka Klubu Sportowego Fanaberia, która nadal czynnie uczestniczy w zawodach krajowych i międzynarodowych na których wciąż zdobywa liczne sukcesy.   W październiku 2013 roku ukończyła kurs na instruktora tańca Disco Dance z wynikiem bardzo dobrym, celem kursu było podwyższenie kwalifikacji zawodowych i uzyskanie instruktora tańca Disco Dance.

Do najważniejszych sukcesów może zaliczyć:

1 miejsce - Mistrzostwa Polski w Tańcu Sportowym 2012 1 miejsce - Mistrzostwa Polski w Tańcu Sportowym 2014, Dance Show 2 miejsce – Mistrzostwa Polski w Tańcu Sportowym 2014 Fantasy, 1 miejsce - XVIII Puchar Polski Disco Dance, 1 miejsce - XVIII Puchar Polski Hip-Hop, 1 miejsce - European Dance Cup 2014 Hip Hop, 1 miejsce - European Dance Cup 2014 Fantasy, 1 miejsce - European Dance Cup 2014 Street Dance Revue, 1 miejsce - European Championship in Modern Dance Sport Hip-Hop i 9 miejsce - Krajowe Mistrzostwa IDO 2014 Hip-Hop.


Joanna Wachowska
Aassia w

Instruktor - disco dance, jazz, modern - tancerka Polskiej Federacji Tańca od roku 2007 oraz Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego w latach 2009-2012.

Związana z tańcem 14 lat, aż do dziś. Rozpoczęła trenować u Celiny i Moniki Osieckich. Obecnie tancerka formacji Reliese Dance Company.

Swój warsztat taneczny szkoliła pod okiem znanych i cenionych choreografów i instruktorów tańca:
Leszek Cichocki, Joanna Piotrowicz, Maria Zajdler, Adrianna Patłaszyńska, Aneta Bury, Dariusz Bujnowski, Paweł Michno, Brian Poniatowski, Joanna i Konrad Dąbscy, Aleksandra Zasada, Nancy Gogstad, Madeleine Enersen Hellerød, Giancarlo Tarabella, Chantelle Read, Jimmie Surles, Hope Maimane, Julie Pecquet, Raynel Fernandez Ballester.

Najważniejsze sukcesy międzynarodowe:

* Mistrzostwo Świata IFMD Disco Dance Solo, Łódź 2010
* Mistrzostwo Świata IFMD Disco Dance Solo, Veszprem/Węgry, 2011
* Mistrzostwo Świata IFMD Disco Dance Solo, Veszprem/Węgry, 2012
* 1 m. Solo Disco Dance 12th World Danceweek in Mikołajki 2012
* 1 m. Duet Disco Dance 13th World Danceweek in Mikołajki 2013
* Mistrzostwo Świata IDO Jazz Dance Formacja, Mikołajki 2013 (Reliese Dance Company)
* Vice Mistrzostwo Świata Jazz Dance Mini Formacja, Mikołajki 2014 (Reliese Dance Company)

Najważniejsze osiągnięcia w Polsce:

* II-vice Mistrzyni IDO Disco Dance Solo, Karczew 2015
* II-vice Mistrzyni IDO Disco Dance Solo, Szczecin 2013
* II-vice Mistrzyni IDO Disco Dance Solo, Tarnowo Podgórne 2012
* II-vice Mistrzyni IDO Solo Disco Dance Freestyle, Elbląg 2011
* Mistrzostwo Polski ZNTS Disco Dance Solo, Teresin 2011
* Mistrzostwo Polski ZNTS Disco Dance Solo, Teresin 2010
* Mistrzostwo Polski ZNTS Disco Dance Solo, Łódź 2009
* Mistrzostwo Polski IDO Mini Formacja Disco Dance, Karczew 2015 (Reliese)
* Mistrzostwo Polski IDO Formacja Disco Dance, Karczew 2015 (Reliese)

Wykwalifikowany instruktor tańca Disco Dance od roku 2014. W Klubie Sportowym Fanaberia Asia poprowadzi zajęcia Disco Dance


frr

Kuba " Frycek " Frydrychewicz

Jest tancerzem zakochanym w precyzji i kontrolowaniu swojego ciała. Posiada 20-letni staż taneczny oraz ponad 10-letni staż w nauczaniu tańca. Tancerz wielu polskich artystów m.in. Edyty Górniak, Dody, Patrycji Kazadi. Finalista 7 edycji  programu You Can Dance.

 

W swoich choreografiach korzysta z podstaw hip hop'u, poppingu i tańca współczesnego. Mimo intensywnego życia tanecznego, jego największą pasją jest bycie nauczycielem i pomaganie w rozwoju swoich podopiecznych. Pamięta również o tym, że moze się uczyć od nich czegoś nowego każdego dnia. Kuba w Klubie Sportowym Fanaberia poprowadzi zajęcia Hip Hop Choreo


Emilia Cholewicka
emm

Tancerka, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, ukończyła z wyróżnieniem kulturoznawstwo na Uniwersytecie SWPS.

Od najmłodszych lat brała udział w licznych spektaklach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie, rozwijając swoje doświadczenie sceniczne, w takich baletach, jak: Śpiąca Królewna, Don Giovanni, W krainie Czarodziejskiego Fletu, a także wielu koncertach szkolnych - występując w układach tańca klasycznego, współczesnego czy charakterystycznego, jak również w wariacjach solowych z najsłynniejszych baletów klasycznych, takich jak Raymonda, Korszarz, Giselle, Satanella czy Esmeralda. Uczestniczyła w różnego rodzaju warsztatach i wymianach, m.in. w Edynburgu czy Tel-Avivie.
Tańczyła w spektaklach związanych z Rokiem Chopinowskim, takich jak Chopiniana, przygotowywanym przez polskie państwowe szkoły baletowe - wystawianych na terenie całej Polski, a także choreografii Jacka Tyskiego, pt. Tańczący z Chopinem.

Brała udział w ceremonii otwarcia Multimedialnego Parku Fontann na warszawskim Podzamczu, a także innych wydarzeniach kulturalnych na terenie Polski i za granicą, m.in. słynny SemperOpernBall w Operze Drezneńskiej, czy jeszcze będąc uczennicą, jako reprezentanka Wraszawskiej Szkoły Baletowej.

Obecnie rozwija swoją wiedzę i umiejętności w różnych dziedzinach związanych z kulurą i sztuką. Poza tańcem interesuje się również ekonomicznymi aspektami działalnośći kulturalnej.

W roku 2014 otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na rok 2014/15 za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Zawodowo realizuje się tańcząc w różnego rodzaju spektaklach tanecznych, m.in. w Teatrze Palladium, gdzie wystawiane są balety dla dzieci, takie jak Jezioro Łabędzie, Dziadek do Orzechów, i inne. Od 2012 roku z pasją prowadzi zajęcia baletowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w języku polskim i angielskim.


Natalia Madejczyk

Natalia to profesjonalna tancerka, choreograf, instruktor. Posiada wszechstronne wykształcenie oraz doświadczenie pedagogiczne, sceniczne oraz choreograficzne. Swoje umiejętności nabyła rozpoczynając swój „romans z ruchem” od gimnastyki artystycznej.

„Dyscyplina, osiąganie celów, sukcesy i porażki, determinacja, tego właśnie nauczyłam się trenując”.

Po karierze gimnastyczki niespodziewanie pojawił się taniec. Natalia szkoliła się w najlepszych szkołach tańca na świecie m.in. Hubbard Street Dance Chicago, Joell Hall Dance Center w Chicago, Pineapple Dance Studio w Londynie, Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Była główną tancerką oraz choreografem „Teatru V6” w Łodzi. Zwyciężczyni konkursu tanecznego „Selections The Carefree Dance Academy”, nadawany na VIVA POLSKA., którego pomysłodawcą i realizotorem był Jay – Windsor Robinson. Uczestniczka oraz choreograf programu „You Can Dance – Po Prostu Tańcz” realizowanego przez TVN. Po programie Natalia przez pół roku mieszkała w Nowym Jorku szkoląc i zdobywając doświadczenie się u jednych z najlepszych pedagogów tańca na świecie.

Przez kilka lat koncentrowała się na wyrażaniu siebie na scenie biorąc udział w musicalach i projektach tanecznych: „Metropolish”, „Strajk-21”.

Od stycznia 2011 do grudnia 2014 roku roku Natalia pracowała w Bałtyckim Teatrze Tańca w Gdańsku jako solistka, tańcząc przedstawienia, które stworzyli jedni z najznakomitszych choreografów Europy: Izadora Weiss, Wojciech Misiuro, Patrick Delcroix, Jiri Kylian.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu Natalii jest spektakl pt. „Radio Żelaza” wyreżyserowany przez Patryka Gackiego i Michała Łabusia. Choreografia oraz wykonanie: Patryk Gacki, Michał Łabuś, Wioleta Fiuk oraz Natalia Madejczyk. Spektakl został uznany za najlepszy spektakl teatru tańca na Pomorzu w 2015 roku i wystawiany jest na scenach teatrów w całej Polsce.
Aktualnie Natalia pracuje przy światowej sławy musicalu pt. „Notre Dame de Paris”, występując na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni.

Ponadto Natalia jeździ po całym kraju współpracując z młodymi tancerzami, szkoląc ich oraz przygotowując na zawody, konkursy oraz festiwale taneczne.