Instruktorzy

 

Dorota Smolińska

Dorota Mirosz

Dorota Smolińska

Prezes, Trener i Założyciel Klubu Sportowego Fanaberia.

Specjalizuje się w tańcu sportowym Disco Dance, Freestyle, Jazz Dance i Show Dance, 4–krotna Mistrzyni Polski w tańcu sportowym, dyplomowany Instruktor Tańca Sportowego oraz Licencjonowany Sędzia krajowy i międzynarodowy  Polskiego Związku Tańca Sportowego oraz Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego.

Swoją karierę sportową rozpoczęła od Szkoły Podstawowej Sportowej nr 220 w Warszawie, gdzie kształciła się w  dyscyplinie gimnastyka artystyczna, po kilku latach zaczęła uczęszczać na zajęcia taneczne do Klubu Sportowego „Cobra” gdzie odkryła swoją największą pasję życiową jaką jest TANIEC.

Przez 7 lat tańczenia na zawodach krajowych i międzynarodowych zdobyła wszystkie możliwe tytuły i wyróżnienia reprezentując Klub Sportowy „Cobra”. Po zakończeniu kariery tanecznej, kształciła się na warsztatach u najlepszych choreografów, ukończyła Kursy na Instruktora oraz Trenera Tańca Sportowego, napisała pracę magisterską na temat patologii i zagrożeń jakie wywołują narkotyki wśród młodzieży, skończyła studia i zaczęła realizować swoją pasję jako instruktor Tańca, kilka lat później podjęła współpracę z Radzymińskim Ośrodkiem Kultury i Sportu i tam już pozostała, przekazując swoją wiedzę i pasję swoim podopiecznym.

Dorota prowadzi zajęcia taneczne, które upowszechniają taniec sportowy wśród dzieci i młodzieży (początkujących i zaawansowanych), a reprezentacja Klubu zdobywa najwyższe miejsca w zawodach krajowych i międzynarodowych w wielu Federacjach Tanecznych. Dorota jest wspaniałą, wymagającą i wytrwałą osobą, która ma dobry kontakt z dziećmi i rodzicami, co roku jest organizatorem zawodów sportowych oraz obozów rekreacyjno sportowych w różnych miastach Polski.

W ciągu 12 lat istnienia Klubu dla wielu zawodników stworzyła szansę rozwoju, dała poczucie wspólnoty, otoczyła opieką i wskazywała drogę do bycia jeszcze lepszym zawodnikiem. Dorota wielokrotnie została wyróżniona za osiągnięcia i wkład w rozwój tańca sportowego w Powiecie Wołomińskim przez Starostę Wołomina, Burmistrza Radzymina i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Radzyminie, jest szanowaną osobą przez Władze Gminy oraz Federacje Taneczne.


 

 Łukasz Smoliński

Trener i choreograf. Licencjonowany nauczyciel tańca o bogatym scenicznym dorobku.

Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w Klubie Sportowym TAN w Nidzicy. Mając 6 lat zaczął stawiać pierwsze kroki u wybitnych nauczycieli i choreografów specjalizujących się w technikach Hip Hop/Funk.

Jako Tancerz należał do trzech największych Federacji Tanecznych. Posiada najwyższą klasę sportową „Mistrzowską’’.

Łukasz to wielokrotny Mistrz Polski w kategorii Hip Hop oraz wielokrotny Mistrz Świata i Europy w kilku federacjach tanecznych. Posiada dyplom licencjonowanego Sędziego ZNTS oraz Instruktora Tańca Hip Hop.

Ma na swoim koncie udziały w produkcjach reklamowych jak i telewizyjnych show.
Kilkukrotnie został nagrodzony tytułami "Talent Roku", nagrodami od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Ministra Sportu i Turystyki za osiągnięcia sportowe w kraju i zagranicą.

Łukasz odnosi również wiele sukcesów jako trener i choreograf. Zawodnicy, których na co dzień szkoli, to wielokrotni Mistrzowie Polski i Świata, należący do ścisłej czołówki w największych federacjach tanecznych w Polsce.

W dalszym ciągu rozwija swoje umiejętności biorąc udział w licznych szkoleniach i warsztatach u wielu znakomitych tancerzy zarówno z Polski jak i z zagranicy. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, a swoją pasję i zdobytą wiedzę przekazuje im na warsztatach szkoleniowych w całej Polsce.

Lata ciężkiej pracy ukształtowały jego własny styl oparty na wszechstronnych umiejętnościach. Styl jego choreografii można opisać jako dynamiczne, muzykalne połączenie Hip Hopu z efektownymi elementami zróżnicowanych technik.

 


Magdalena Hulak

Magdalena Hulak

Magdalena Hulak

 

Jedyna i niezastąpiona instruktorka gimnastyki/akrobatyki sportowej oraz magister Wychowania Fizycznego. Z Klubem Sportowym Fanaberia współpracuje już od 10 lat. Trener II klasy akrobatyki sportowej. Była zawodniczka DKS TARGÓWEK medalistka Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Juniorów i Seniorów. W swojej pracy jest wymagająca i zdecydowana, ale przy tym jest pogodną i zaufaną osobą dla wszystkich włącznie z  najmłodsza kadrą klubu. Magdalena jest trenerem klubu UMAKS SP 26 w Warszawie oraz nauczycielem WF w Szkole Podstawowej z klasami o profilu akrobatyki sportowej.

 

 

 


 

Maciek Pela

Tańcem zajmuje się od 2006 roku. Od momentu, gdy poszedł na swoje pierwsze zajęcia, stał się on bardzo ważnym elementem jego życia. Szybko jednak zrezygnował z lekcji i postanowił samodzielnie zdobywać wiedzę i umiejętności pod okiem tancerzy i nauczycieli m.in. z USA, Japonii, Niemiec, Francji, Szwecji i Polski. Nauka ta zaowocowała otrzymaniem biletu do Barcelony, na warsztaty III edycji programu You Can Dance. Po powrocie do Polski całkowicie poświęcił się swojej pasji. Jego umiejętności zostały również dostrzeżone przez jury programu Dolina Kreatywna produkcji TVP. Stara się brać udział we wszystkich najważniejszych wydarzeniach hip hopowych w Polsce. Wciąż rozwija swój styl tańca, pamiętając jednak o wiedzy i podstawach, które, według niego, są fundamentami hip hop dance. Szczególnie skupia się na muzykalności oraz improwizacji w tańcu. Na zajęciach nie tylko przekazuje wiedzę i umiejętności, lecz również próbuje odnaleźć w każdym tancerzu jego własny, niepowtarzalny styl. Każdy trening jest dla niego okazją do rozwoju, poznawania nowego ruchu oraz czerpania radości z energii jaką przynoszą ze sobą uczestnicy zajęć.

 


Wiktoria Świerczewska

Instruktor Tańca, w Klubie prowadzi zajęcia Disco Dance i Akrobatykę oraz przygotowuje najmłodszych tancerzy na zawody. Absolwentka Klubu Sportowego Fanaberia. W październiku 2013 roku ukończyła kurs na instruktora tańca Disco Dance z wynikiem bardzo dobrym. W dalszym ciągu uczestniczy w warsztatach tanecznych prowadzonych przez najlepszych tancerzy i wybitnych choreografów, zdobywając wiedzę i doświadczenie przydatne w dalszej pracy z dziećmi i młodzieżą w Klubie. W grudniu 2017 roku ukończyła Kurs na Trenera Personalnego pod okiem Mistrza Polski w kulturystyce Krzysztofa Reinharda.

Certyfikowany dietetyk, nadal czynnie uczestniczy w kursach mających na celu poszerzenie wiedzy w dziedzinie sportu i odżywiania.

 


Joanna Wachowska
Aassia w

Instruktor - disco dance, jazz, modern - tancerka Polskiej Federacji Tańca od roku 2007 oraz Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego w latach 2009-2012.

Związana z tańcem 14 lat, aż do dziś. Rozpoczęła trenować u Celiny i Moniki Osieckich. Obecnie tancerka formacji Reliese Dance Company.

Swój warsztat taneczny szkoliła pod okiem znanych i cenionych choreografów i instruktorów tańca:
Leszek Cichocki, Joanna Piotrowicz, Maria Zajdler, Adrianna Patłaszyńska, Aneta Bury, Dariusz Bujnowski, Paweł Michno, Brian Poniatowski, Joanna i Konrad Dąbscy, Aleksandra Zasada, Nancy Gogstad, Madeleine Enersen Hellerød, Giancarlo Tarabella, Chantelle Read, Jimmie Surles, Hope Maimane, Julie Pecquet, Raynel Fernandez Ballester.

Najważniejsze sukcesy międzynarodowe:

* Mistrzostwo Świata IFMD Disco Dance Solo, Łódź 2010
* Mistrzostwo Świata IFMD Disco Dance Solo, Veszprem/Węgry, 2011
* Mistrzostwo Świata IFMD Disco Dance Solo, Veszprem/Węgry, 2012
* 1 m. Solo Disco Dance 12th World Danceweek in Mikołajki 2012
* 1 m. Duet Disco Dance 13th World Danceweek in Mikołajki 2013
* Mistrzostwo Świata IDO Jazz Dance Formacja, Mikołajki 2013 (Reliese Dance Company)
* Vice Mistrzostwo Świata Jazz Dance Mini Formacja, Mikołajki 2014 (Reliese Dance Company)

Najważniejsze osiągnięcia w Polsce:

* II-vice Mistrzyni IDO Disco Dance Solo, Karczew 2015
* II-vice Mistrzyni IDO Disco Dance Solo, Szczecin 2013
* II-vice Mistrzyni IDO Disco Dance Solo, Tarnowo Podgórne 2012
* II-vice Mistrzyni IDO Solo Disco Dance Freestyle, Elbląg 2011
* Mistrzostwo Polski ZNTS Disco Dance Solo, Teresin 2011
* Mistrzostwo Polski ZNTS Disco Dance Solo, Teresin 2010
* Mistrzostwo Polski ZNTS Disco Dance Solo, Łódź 2009
* Mistrzostwo Polski IDO Mini Formacja Disco Dance, Karczew 2015 (Reliese)
* Mistrzostwo Polski IDO Formacja Disco Dance, Karczew 2015 (Reliese)

Wykwalifikowany instruktor tańca Disco Dance od roku 2014. W Klubie Sportowym Fanaberia Asia poprowadzi zajęcia Disco Dance


Kalina Głowacka-Piotrowska

Kalina Głowacka-Piotrowska – tancerka, absolwentka warszawskiej szkoły baletowej
i pedagogiki baletowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.
Jeszcze jako uczennica szkoły brała udział w spektaklach  w warszawskim Teatrze Wielkim. Tańczyła w „Śpiącej Królewnie”, „Dziadku do orzechów” oraz w spektaklu dla dzieci „W krainie czarodziejskiego fletu” w roli Kolombiny.  Po ukończeniu szkoły jako tancerka występowała m.in. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku w musicalu „Upiór w operze”, w zespole Młody Balet Polski w spektaklach baletowych dla dzieci, w Teatrze Wielkim w Warszawie w operze „Salome” oraz w Teatrze 6. Piętro w świątecznym spektaklu „Christmas Show”. Jako nauczyciel tańca pracuje od 2012 roku w domach kultury, przedszkolach i szkołach tańca.


Zuzanna Ochenkowska

Instruktorka tańca sportowego. Studentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Pasjonatka stylu jazz i modern. Praca z dziećmi jest jej powołaniem. Na swoich zajęciach zawsze stara się połączyć ciężka prace z dobra zabawa. Wychowanka Ks Fanaberia. Związana z tańcem od najmłodszych lat. W 2009 roku zaczęła przygodę z naszym klubem. Utytułowana zawodniczka federacji tanecznych PZTS, ZNTS, IDO. Do jej najwiekszych sukcesów należy zdobycie tytulu: dwukrotne Mistrza Europy i trzykrotne Vice Mistrza Europy na European Dance Cup. Do pozostałych osiągnięć należą m.in: Tytuł Mistrza Polski i wielokrotne zajmowane miejsca w ścisłych finałach. Zuzia od nowego sezonu dołączy do grona naszych instruktorów i zajmie się sekcją jazz i modern w Klubie Sportowym Fanaberia.