Instruktorzy

 

Dorota Smolińska

Dorota Mirosz

Dorota Smolińska

Prezes, Trener i Założyciel Klubu Sportowego Fanaberia.

Specjalizuje się w tańcu sportowym Disco Dance, Freestyle, Jazz Dance i Show Dance, 4–krotna Mistrzyni Polski w tańcu sportowym, dyplomowany Instruktor Tańca Sportowego oraz Licencjonowany Sędzia krajowy i międzynarodowy  Polskiego Związku Tańca Sportowego oraz Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego.

Swoją karierę sportową rozpoczęła od Szkoły Podstawowej Sportowej nr 220 w Warszawie, gdzie kształciła się w  dyscyplinie gimnastyka artystyczna, po kilku latach zaczęła uczęszczać na zajęcia taneczne do Klubu Sportowego „Cobra” gdzie odkryła swoją największą pasję życiową jaką jest TANIEC.

Przez 7 lat tańczenia na zawodach krajowych i międzynarodowych zdobyła wszystkie możliwe tytuły i wyróżnienia reprezentując Klub Sportowy „Cobra”. Po zakończeniu kariery tanecznej, kształciła się na warsztatach u najlepszych choreografów, ukończyła Kursy na Instruktora oraz Trenera Tańca Sportowego, napisała pracę magisterską na temat patologii i zagrożeń jakie wywołują narkotyki wśród młodzieży, skończyła studia i zaczęła realizować swoją pasję jako instruktor Tańca, kilka lat później podjęła współpracę z Radzymińskim Ośrodkiem Kultury i Sportu i tam już pozostała, przekazując swoją wiedzę i pasję swoim podopiecznym.

Dorota prowadzi zajęcia taneczne, które upowszechniają taniec sportowy wśród dzieci i młodzieży (początkujących i zaawansowanych), a reprezentacja Klubu zdobywa najwyższe miejsca w zawodach krajowych i międzynarodowych w wielu Federacjach Tanecznych. Dorota jest wspaniałą, wymagającą i wytrwałą osobą, która ma dobry kontakt z dziećmi i rodzicami, co roku jest organizatorem zawodów sportowych oraz obozów rekreacyjno sportowych w różnych miastach Polski.

W ciągu 12 lat istnienia Klubu dla wielu zawodników stworzyła szansę rozwoju, dała poczucie wspólnoty, otoczyła opieką i wskazywała drogę do bycia jeszcze lepszym zawodnikiem. Dorota wielokrotnie została wyróżniona za osiągnięcia i wkład w rozwój tańca sportowego w Powiecie Wołomińskim przez Starostę Wołomina, Burmistrza Radzymina i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Radzyminie, jest szanowaną osobą przez Władze Gminy oraz Federacje Taneczne.


 

Łukasz Smoliński

Łukasz Smoliński

 Łukasz Smoliński

Trener i choreograf. Licencjonowany nauczyciel tańca o bogatym scenicznym dorobku. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w Klubie Sportowym TAN w Nidzicy. Mając 6 lat zaczął stawiać pierwsze kroki u wybitnego i znanego nauczyciela Andrzeja Grażula, wszechstronne umiejętności i połączenie technik hip hop zaowocowały  sukcesami w późniejszym czasie.

Ma na swoim koncie udziały w produkcjach reklamowych jak i telewizyjnych show. Jako Tancerz należał do trzech największych Federacji Tanecznych. Posiada 3 najwyższe Klasy Sportowe. Do swojego życia dołączył wiele sukcesów.

Do najważniejszych sukcesów może zaliczyć zdobycie kilkukrotnie tytułów "Talent Roku", nagród od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Ministra Sportu i Turystyki za osiągnięcia sportowe w kraju i za granicą. Jest także 10-krotnym "Mistrzem Świata" w prezentacjach solowych, duetach oraz formacjach oraz kilkukrotnym Mistrz Polski w Hip-Hopie. Posiada dyplom licencjonowanego Sędziego Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego ZNTS oraz Instruktora Tańca Hip Hop

Swoje umiejętności rozwija pod okiem najlepszych choreografów z Polski i zagranicy. Zdobytą wiedzę i pasję przekazuje na warsztatach szkoleniowych dzieciom i młodzieży w całej Polsce. Lata ciężkiej pracy ukształtowały jego własny styl oparty na wszechstronnych umiejętnościach. Styl jego choreografii można opisać jako dynamiczne, muzykalne połączenie hip hopu z efektownymi elementami zróżnicowanych technik.

 


Robert Kowalski

Robert Kowalski

Robert Kowalski

Trener Akrobatyki Sportowej z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą specjalizacja skoki na ścieżce. Z klubem Sportowym Fanaberia związany jest już 10 lat czyli od początku istnienia Klubu. Przyczynił się do wielu sukcesów zawodników i umiejętnie poprowadził ich naukę w akrobatyce sportowej. Zajęcia Trenera Roberta są pełne profesjonalizmu i doświadczenia, w których nasi zawodnicy mają przyjemność doszkalać swoje umiejętności i poznawać technikę skoków na ścieżce.

 


Magdalena Hulak

Magdalena Hulak

Magdalena Hulak

 

Jedyna i niezastąpiona instruktorka gimnastyki/akrobatyki sportowej oraz magister Wychowania Fizycznego. Z Klubem Sportowym Fanaberia współpracuje już od 10 lat. Trener II klasy akrobatyki sportowej. Była zawodniczka DKS TARGÓWEK medalistka Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Juniorów i Seniorów. W swojej pracy jest wymagająca i zdecydowana, ale przy tym jest pogodną i zaufaną osobą dla wszystkich włącznie z  najmłodsza kadrą klubu. Magdalena jest trenerem klubu UMAKS SP 26 w Warszawie oraz nauczycielem WF w Szkole Podstawowej z klasami o profilu akrobatyki sportowej.

 

 

 


 

Maciek Pela

Tańcem zajmuje się od 2006 roku. Od momentu, gdy poszedł na swoje pierwsze zajęcia, stał się on bardzo ważnym elementem jego życia. Szybko jednak zrezygnował z lekcji i postanowił samodzielnie zdobywać wiedzę i umiejętności pod okiem tancerzy i nauczycieli m.in. z USA, Japonii, Niemiec, Francji, Szwecji i Polski. Nauka ta zaowocowała otrzymaniem biletu do Barcelony, na warsztaty III edycji programu You Can Dance. Po powrocie do Polski całkowicie poświęcił się swojej pasji. Jego umiejętności zostały również dostrzeżone przez jury programu Dolina Kreatywna produkcji TVP. Stara się brać udział we wszystkich najważniejszych wydarzeniach hip hopowych w Polsce. Wciąż rozwija swój styl tańca, pamiętając jednak o wiedzy i podstawach, które, według niego, są fundamentami hip hop dance. Szczególnie skupia się na muzykalności oraz improwizacji w tańcu. Na zajęciach nie tylko przekazuje wiedzę i umiejętności, lecz również próbuje odnaleźć w każdym tancerzu jego własny, niepowtarzalny styl. Każdy trening jest dla niego okazją do rozwoju, poznawania nowego ruchu oraz czerpania radości z energii jaką przynoszą ze sobą uczestnicy zajęć.


 

 

Angelika Paradowska

Angelika Paradowska

Angelika Paradowska

Od dziecka trenowała gimnastykę artystyczną, w tym czasie wielokrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski oraz reprezentowała kraj na Mistrzostwach Europy i Świata. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w Studio Tańca SMU w Gdyni, dwa lata później zadebiutowała na profesjonalnej scenie z kolektywem tanecznym „DzikiStyl Company”, gdzie była współtwórcą oraz współrealizatorem spektaklu „Dzieci Innego Boga”.

Od tego czasu zaczęła regularnie występować na deskach teatrów. Brała udział w spektaklach, takich jak:  „Cleofide” w reżyserii Magdaleny Boć, „Nie-Boska Komedia” w reżyserii Adama Nalepy, „Hallo Szpicbródka”, „Bracia Dalcz i s’ka” oraz „Kariera Nikodema Dyzmy” w reżyserii Wojtka Kościelniaka.

Angelika w Klubie Sportowym Fanaberia szkoli dziewczyny w technice jazz i modern. Z Klubem współpracuje od ponad 2 lat i przez cały okres przyczyniła się do wielu sukcesów naszych zawodników na arenie krajowej i międzynarodowej, jest choreografem licznych układów w których zawodniczki Klubu na zawodach reprezentują się w kategoriach tanecznych: Dance Show, Fantasy oraz Mini Formacje Dance Show wszystko w technice jazzowej.


 

Wiktoria Świerczewska

Wiktoria Świerczewska

Wiktoria Świerczewska

 

Instruktor Tańca,  w Klubie prowadzi zajęcia Disco Dance i Hip Hop oraz przygotowuje najmłodszych tancerzy na zawody. Absolwentka Klubu Sportowego Fanaberia, która nadal czynnie uczestniczy w zawodach krajowych i międzynarodowych na których wciąż zdobywa liczne sukcesy.   W październiku 2013 roku ukończyła kurs na instruktora tańca Disco Dance z wynikiem bardzo dobrym, celem kursu było podwyższenie kwalifikacji zawodowych i uzyskanie instruktora tańca Disco Dance.

Do najważniejszych sukcesów może zaliczyć:

1 miejsce - Mistrzostwa Polski w Tańcu Sportowym 2012 1 miejsce - Mistrzostwa Polski w Tańcu Sportowym 2014, Dance Show 2 miejsce – Mistrzostwa Polski w Tańcu Sportowym 2014 Fantasy, 1 miejsce - XVIII Puchar Polski Disco Dance, 1 miejsce - XVIII Puchar Polski Hip-Hop, 1 miejsce - European Dance Cup 2014 Hip Hop, 1 miejsce - European Dance Cup 2014 Fantasy, 1 miejsce - European Dance Cup 2014 Street Dance Revue, 1 miejsce - European Championship in Modern Dance Sport Hip-Hop i 9 miejsce - Krajowe Mistrzostwa IDO 2014 Hip-Hop.


Joanna Wachowska
Aassia w

Instruktor - disco dance, jazz, modern - tancerka Polskiej Federacji Tańca od roku 2007 oraz Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego w latach 2009-2012.

Związana z tańcem 14 lat, aż do dziś. Rozpoczęła trenować u Celiny i Moniki Osieckich. Obecnie tancerka formacji Reliese Dance Company.

Swój warsztat taneczny szkoliła pod okiem znanych i cenionych choreografów i instruktorów tańca:
Leszek Cichocki, Joanna Piotrowicz, Maria Zajdler, Adrianna Patłaszyńska, Aneta Bury, Dariusz Bujnowski, Paweł Michno, Brian Poniatowski, Joanna i Konrad Dąbscy, Aleksandra Zasada, Nancy Gogstad, Madeleine Enersen Hellerød, Giancarlo Tarabella, Chantelle Read, Jimmie Surles, Hope Maimane, Julie Pecquet, Raynel Fernandez Ballester.

Najważniejsze sukcesy międzynarodowe:

* Mistrzostwo Świata IFMD Disco Dance Solo, Łódź 2010
* Mistrzostwo Świata IFMD Disco Dance Solo, Veszprem/Węgry, 2011
* Mistrzostwo Świata IFMD Disco Dance Solo, Veszprem/Węgry, 2012
* 1 m. Solo Disco Dance 12th World Danceweek in Mikołajki 2012
* 1 m. Duet Disco Dance 13th World Danceweek in Mikołajki 2013
* Mistrzostwo Świata IDO Jazz Dance Formacja, Mikołajki 2013 (Reliese Dance Company)
* Vice Mistrzostwo Świata Jazz Dance Mini Formacja, Mikołajki 2014 (Reliese Dance Company)

Najważniejsze osiągnięcia w Polsce:

* II-vice Mistrzyni IDO Disco Dance Solo, Karczew 2015
* II-vice Mistrzyni IDO Disco Dance Solo, Szczecin 2013
* II-vice Mistrzyni IDO Disco Dance Solo, Tarnowo Podgórne 2012
* II-vice Mistrzyni IDO Solo Disco Dance Freestyle, Elbląg 2011
* Mistrzostwo Polski ZNTS Disco Dance Solo, Teresin 2011
* Mistrzostwo Polski ZNTS Disco Dance Solo, Teresin 2010
* Mistrzostwo Polski ZNTS Disco Dance Solo, Łódź 2009
* Mistrzostwo Polski IDO Mini Formacja Disco Dance, Karczew 2015 (Reliese)
* Mistrzostwo Polski IDO Formacja Disco Dance, Karczew 2015 (Reliese)

Wykwalifikowany instruktor tańca Disco Dance od roku 2014. W Klubie Sportowym Fanaberia Asia poprowadzi zajęcia Disco Dance


Emilia Cholewicka
emm

Tancerka, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, ukończyła z wyróżnieniem kulturoznawstwo na Uniwersytecie SWPS.

Od najmłodszych lat brała udział w licznych spektaklach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie, rozwijając swoje doświadczenie sceniczne, w takich baletach, jak: Śpiąca Królewna, Don Giovanni, W krainie Czarodziejskiego Fletu, a także wielu koncertach szkolnych - występując w układach tańca klasycznego, współczesnego czy charakterystycznego, jak również w wariacjach solowych z najsłynniejszych baletów klasycznych, takich jak Raymonda, Korszarz, Giselle, Satanella czy Esmeralda. Uczestniczyła w różnego rodzaju warsztatach i wymianach, m.in. w Edynburgu czy Tel-Avivie.
Tańczyła w spektaklach związanych z Rokiem Chopinowskim, takich jak Chopiniana, przygotowywanym przez polskie państwowe szkoły baletowe - wystawianych na terenie całej Polski, a także choreografii Jacka Tyskiego, pt. Tańczący z Chopinem.

Brała udział w ceremonii otwarcia Multimedialnego Parku Fontann na warszawskim Podzamczu, a także innych wydarzeniach kulturalnych na terenie Polski i za granicą, m.in. słynny SemperOpernBall w Operze Drezneńskiej, czy jeszcze będąc uczennicą, jako reprezentanka Wraszawskiej Szkoły Baletowej.

Obecnie rozwija swoją wiedzę i umiejętności w różnych dziedzinach związanych z kulurą i sztuką. Poza tańcem interesuje się również ekonomicznymi aspektami działalnośći kulturalnej.

W roku 2014 otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na rok 2014/15 za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Zawodowo realizuje się tańcząc w różnego rodzaju spektaklach tanecznych, m.in. w Teatrze Palladium, gdzie wystawiane są balety dla dzieci, takie jak Jezioro Łabędzie, Dziadek do Orzechów, i inne. Od 2012 roku z pasją prowadzi zajęcia baletowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w języku polskim i angielskim.


Natalia Madejczyk

Natalia to profesjonalna tancerka, choreograf, instruktor. Posiada wszechstronne wykształcenie oraz doświadczenie pedagogiczne, sceniczne oraz choreograficzne. Swoje umiejętności nabyła rozpoczynając swój „romans z ruchem” od gimnastyki artystycznej.

„Dyscyplina, osiąganie celów, sukcesy i porażki, determinacja, tego właśnie nauczyłam się trenując”.

Po karierze gimnastyczki niespodziewanie pojawił się taniec. Natalia szkoliła się w najlepszych szkołach tańca na świecie m.in. Hubbard Street Dance Chicago, Joell Hall Dance Center w Chicago, Pineapple Dance Studio w Londynie, Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Była główną tancerką oraz choreografem „Teatru V6” w Łodzi. Zwyciężczyni konkursu tanecznego „Selections The Carefree Dance Academy”, nadawany na VIVA POLSKA., którego pomysłodawcą i realizotorem był Jay – Windsor Robinson. Uczestniczka oraz choreograf programu „You Can Dance – Po Prostu Tańcz” realizowanego przez TVN. Po programie Natalia przez pół roku mieszkała w Nowym Jorku szkoląc i zdobywając doświadczenie się u jednych z najlepszych pedagogów tańca na świecie.

Przez kilka lat koncentrowała się na wyrażaniu siebie na scenie biorąc udział w musicalach i projektach tanecznych: „Metropolish”, „Strajk-21”.

Od stycznia 2011 do grudnia 2014 roku roku Natalia pracowała w Bałtyckim Teatrze Tańca w Gdańsku jako solistka, tańcząc przedstawienia, które stworzyli jedni z najznakomitszych choreografów Europy: Izadora Weiss, Wojciech Misiuro, Patrick Delcroix, Jiri Kylian.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu Natalii jest spektakl pt. „Radio Żelaza” wyreżyserowany przez Patryka Gackiego i Michała Łabusia. Choreografia oraz wykonanie: Patryk Gacki, Michał Łabuś, Wioleta Fiuk oraz Natalia Madejczyk. Spektakl został uznany za najlepszy spektakl teatru tańca na Pomorzu w 2015 roku i wystawiany jest na scenach teatrów w całej Polsce.
Aktualnie Natalia pracuje przy światowej sławy musicalu pt. „Notre Dame de Paris”, występując na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni.

Ponadto Natalia jeździ po całym kraju współpracując z młodymi tancerzami, szkoląc ich oraz przygotowując na zawody, konkursy oraz festiwale taneczne.